Full Cornish Results 2014-15

Sunday 31st May 2015

BILL BEAUMONT CUP – FINAL

CORNWALL 18 – 13 LANCASHIRE

Saturday 23rd May 2015

BILL BEAUMONT CUP – SOUTH

CORNWALL 25 – 18 HERTFORDSHIRE

Saturday 16th May 2015

BILL BEAUMONT CUP – SOUTH

KENT 16 – 22 CORNWALL

Saturday 9th May 2015

BILL BEAUMONT CUP – SOUTH

GLOUCESTERSHIRE 8 – 27 CORNWALL

Monday 4th May 2015

TRIBUTE CORNWALL CUP FINAL

CAMBORNE 23 – 13 ST. AUSTELL

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP FINAL

LANNER 7 – 10 VEOR

Tuesday 28th April 2015

TAMAR CUP 

DEVON 13 – 38 CORNWALL

Saturday 25th April 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

YORKSHIRE CARNEGIE 27 – 5 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2

BISHOP’S STORTFORD 31 – 24 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 18 – 16 SOUTHEND

PLAY-OFFS

TO LONDON 1 SOUTH

MEDWAY 29 -12  LONDON CORNISH

TO TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

VEOR 3 – 54 PLYMSTOCK ALBION OAKS

Friday 24th April 2015

CRFU CORNWALL COLTS KNOCK OUT CUP FINAL

CAMBORNE 34 – 12 SALTASH

Saturday 18th April 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 8 – 69 WORCESTER WARRIORS

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CORNISH ALL BLACKS 19 – 30 TAUNTON

LYDNEY 29 – 17 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BRIDGWATER & ALBION 31 – 14 ST. AUSTELL

NORTH PETHERTON 52 – 26 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

DEVONPORT SERVICES 52 – 0 ST. IVES

EXETER UNIVERSITY 44 – 15 WADEBRIDGE CAMELS

KINGSBRIDGE 25 – 27 TRURO

SIDMOUTH 37 – 28 PENRYN

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 26 – 22 WITHYCOMBE

BUDE 35 – 24 SOUTH MOLTON

CREDITON 23 – 12 SALTASH

EXETER SARACENS 36 – 48 PIRATES AMATEURS

FALMOUTH 32 – 17 PAIGNTON

HAYLE 64 – 19 OPMS

HONITON – LISKEARD-LOOE home w/o

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP SEMI-FINALS

ILLOGAN PARK 16 – 23 VEOR

PERRANPORTH 8 – 16 LANNER

Saturday 11th April 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

JERSEY 28 – 26 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CANTERBURY 18 – 20 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 7 – 31 CHINNOR

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 17 – 0 BRIDGWATER & ALBION

ST. AUSTELL 17 – 49 BIDEFORD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 20 – 24 WELLINGTON

SIDMOUTH – ST. IVES – HOME W/O

TRURO 43 – 50 EXETER UNIVERSITY

WADEBRIDGE CAMELS 34 – 11 DEVONPORT SERVICES

LONDON 2 SW

WEYBRIDGE VANDALS 17 – 41 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

LISKEARD-LOOE 20 – 31 HAYLE

OPMS 21 – 38 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 19 – 26 CREDITON

SALTASH 68 – 17 BUDE

SOUTH MOLTON 12 – 17 BODMIN

Easter Sunday 5th April 2015

EASTER TOUR GAME

TRURO 14 – 31 OLD DUNSTONIANS

PENRYN EASTER 7’S – WINNERS EGGS RUGBY 7S

Saturday 4th April 2015

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON 51 – 5 ST. IVES

RODDA’S MILK CUP

CAMBORNE 5 – 55 REDRUTH

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP Q/FINALS

ROSELAND V PERRANPORTH

LANNER 68 – 12 ST. JUST

VEOR 72 – 13 CAMELFORD

ILLOGAN PARK 35 – 19 HELSTON

EASTER TOUR GAMES

FALMOUTH 27 – 12 OLD DUNSTONIANS

PIRATES AMATEURS – IMPERIAL MEDICS

Good Friday 3rd April 2015

EASTER TOUR GAMES

PENRYN 33 – 11 OLD DUNSTONIANS

HAYLE 54 – 10 IMPERIAL MEDICS

Sunday 29th March 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 27 – 16 PLYMOUTH ALBION

Saturday 28th March 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CORNISH ALL BLACKS 29 – 5 OLD ELTHAMIANS

DORKING 50 – 7 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

AVONMOUTH OB’S  31 – 10 ST. AUSTELL

BIDEFORD 35 – 24 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

DEVONPORT SERVICES 18 – 13 TRURO

ST. IVES 7 – 36 WADEBRIDGE CAMELS

TAVISTOCK 38 – 31 PENRYN

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – TADLEY – HOME W/O

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 0 – 45 SALTASH

FALMOUTH – LISKEARD-LOOE – HOME W/O

HAYLE 20 – 5 HONITON

PIRATES AMATEURS 19 – 14 BUDE

Saturday 21st March 2015

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 47 – 18 AVONMOUTH OB’S

ST. AUSTELL 5 – 20 THORNBURY

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 21 – 17 OKEHAMPTON

TRURO 25 – 22 WADEBRIDGE CAMELS

WELLINGTON 71 – 0 ST. IVES

LONDON 2 SW

TOTTONIANS 26 – 14 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HAYLE 18 – 21 WITHYCOMBE

HONITON 11 – 9 FALMOUTH

LISKEARD-LOOE 5 – 92 EXETER SARACENS

PAIGNTON 40 – 27 BUDE

PIRATES AMATEURS 53 – 3 BODMIN

SALTASH 87 – 17 SOUTH MOLTON

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

ROSELAND 50 – 3 LANKELLY – FOWEY

POOL B

STITHIANS 0 – 39 LANNER

POOL C

PERRANPORTH – VEOR

POOL D

REDRUTH ALBANY – ILLOGAN PARK

Friday 20th March 2015

COUNTIES INTERNATIONAL

FRANCE FEDERALE 15  – 24 ENGLAND COUNTIES

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

BEDFORD BLUES 21 – 31 CORNISH PIRATES

Sunday 15th March 2015

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP SEMI-FINAL

CORNWALL 3 – 63 YORKSHIRE

Saturday 14th March 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CLIFTON 8 – 29 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 13 – 28 HENLEY HAWKS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON 22 – 3 WADEBRIDGE CAMELS

TRIBUTE CORNWALL CUP SEMI-FINALS

CAMBORNE 24 – 5 TRURO

PENRYN 20 – 22 ST. AUSTELL

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

LANKELLY-FOWEY  12 – 40 CAMELFORD

POOL B

HELSTON 52 – 5 STITHIANS

POOL C

ST. AGNES – PERRANPORTH

POOL D

ST. JUST 18 – 12 REDRUTH ALBANY

Sunday 8th March 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 10 – 28 ROTHERHAM TITANS

Saturday 7th March 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CORNISH ALL BLACKS 7 – 28 CAMBRIDGE

DINGS CRUSADERS 20 – 29 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

THORNBURY 32 – 11 CAMBORNE

WELLS 45 – 5 ST. AUSTELL

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

KINGSBRIDGE 14 – 11 PENRYN

ST. IVES 18 – 49 TRURO

WADEBRIDGE CAMELS 92 – 5 TORQUAY AHTLETIC

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 18 – 16 OLD ALLEYNIANS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 19 – 20 PAIGNTON

BUDE 38 – 14 OPMS

CREDITON – LISKEARD-LOOE – home walk over

FALMOUTH 27 – 16 HAYLE

SOUTH MOLTON 21 – 12 PIRATES AMATEURS

WITHYCOMBE 14 – 31 SALTASH

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

CAMELFORD 0 – 30 ROSELAND

POOL B

LANNER 50 – 7 HELSTON

POOL C

VEOR P – P ST. AGNES

POOL D

ILLOGAN PARK 76 – 13 REDRUTH ALBANY

Saturday 28th February 2015

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 18 – 17 ST. AUSTELL

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 29 – 38 EXETER UNIVERSITY

TAVISTOCK 27 – 22 ST. IVES

TEIGNMOUTH 28 – 15 WADEBRIDGE CAMELS

TORQUAY ATHLETIC 41 – 27 TRURO

LONDON 2 SW

OLD REIGATIAN 0 – 17 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 18 – 3 WITHYCOMBE

HAYLE 20 – 12 EXETER SARACENS

LISKEARD-LOOE 7 – 68 BUDE

OPMS 6 – 16 BODMIN

PIRATES AMATEURS 0 – 16 SALTASH

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

LANKELLY-FOWEY 0 – 48 ROSELAND

POOL B

LANNER  P – P STITHIANS

POOL C

VEOR 40 – 9 PERRANPORTH

POOL D

ST. JUST 5 – 22 ILLOGAN PARK

Friday 27th February 2015

COUNTIES INTERNATIONAL

ENGLAND COUNTIES 37 – 3 SCOTTISH CLUBS XV

Saturday 21st February 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

REDRUTH 41 – 5 SHELFORD

WORTHING 25 – 13 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

ST.AUSTELL 19 – 12 MATSON

WELLS 13 – 12 CAMBORNE

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

DEVONPORT SERVICES 11 – 10 PENRYN

ST. IVES 15 – 13 TORQUAY ATHLETIC

TRURO 17 – 45 TEIGNMOUTH

WADEBRIDGE CAMELS 15 – 16 TIVERTON

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 51 – 27 FARNHAM

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN – LISKEARD-LOOE – HWO

BUDE 29 – 5 HONITON

CREDITON 29 – 14 HAYLE

EXETER SARACENS 13 – 23 FALMOUTH

SALTASH 34 – 18 PAIGNTON

WITHYCOMBE 25 – 10 PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

CAMELFORD 55 – 19 LANKELLY-FOWEY

POOL B

STITHIANS 7 – 40 HELSTON

POOL C

PERRANPORTH P – P ST AGNES

POOL D

ILLOGAN PARK 61 – 0 ST. JUST

2015 BOTTLE MATCH

ROYAL SCHOOL OF MINES 19 – 7 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

Friday 20th February 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

NOTTINGHAM 14 – 16 CORNISH PIRATES

Sunday 15th February 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 13 – 30 DONCASTER KNIGHTS

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP QUARTER-FINAL

KENT U.20 18 – 25 CORNWALL U.20

Saturday 14th February 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

REDRUTH 22 – 17 WORTHING

SOUTHEND 22 – 21 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 31 – 15 TIVERTON

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

LISKEARD-LOOE 0 – 12 SOUTH MOLTON

PIRATES AMATEURS 100 – 6 OPMS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

STITHIANS – NEWQUAY HORNETS – awo

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP

POOL A

ROSELAND 29 – 0 CAMELFORD

POOL B

HELSTON 27 – 32 LANNER

POOL C

ST. AGNES 19 – 31 VEOR

POOL D

REDRUTH ALBANY 10 – 20 ST. JUST

Saturday 7th February 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

MOSELEY 22 – 18 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2

BISHOP’S STORTFORD 45 – 20 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 16 – 13 LYDNEY

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

IVYBRIDGE 33 – 23 ST. AUSTELL

MATSON 32 – 35 CAMBORNE

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON P – P ST. IVES

PENRYN 19 – 21 WADEBRIDGE CAMELS

TIVERTON 18 – 13 TRURO

LONDON 2 SW

EFFINGHAM & LEATHERHEAD 0 – 56 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 14 – 32 CREDITON

HAYLE 32 – 12 BUDE

HONITON 13 – 19 BODMIN

LISKEARD-LOOE P – P SOUTH MOLTON

OPMS 5 – 81 SALTASH

PAIGNTON 6 – 5 PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

STITHIANS P- P NEWQUAY HORNETS

Sunday 1st February 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 45 – 38 BRISTOL

Saturday 31st January 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CHINNOR 24 – 12 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 8 – 5 TAUNTON

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 18 – 20 IVYBRIDGE

ST. AUSTELL 9 – 10 DRYBROOK

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

ST. IVES 0 – 26 TEIGNMOUTH

TRURO 12 – 8 PENRYN

WADEBRIDGE CAMELS 22 – 6 SIDMOUTH

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 40 – 19 WARLINGHAM

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 22 – 13 HAYLE

BUDE 22 – 13 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS P – P OPMS

SALTASH 60 – 0 LISKEARD-LOOE

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 41 – 17 VEOR

STITHIANS  P-P NEWQUAY HORNETS

Sunday 25th January 2015

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP POOL 3

DEVON 31 – 29 CORNWALL

Saturday 24th January 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CANTERBURY 28 – 23 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 17 – 17 DORKING

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

EXETER UNI – ST. IVES – home w/o

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 20 – 13 WINCHESTER

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

LISKEARD-LOOE 12 – 31 PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

HELSTON 36 – 23 STITHIANS

ILLOGAN PARK 65 -0  ROSELAND

NEWQUAY HORNETS 39 – 0 PERRANPORTH

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

LANKELLY-FOWEY 17 – 25 ST. JUST

REDRUTH ALBANY 7 – 118 ST. AGNES

SOUTH WEST INTERMEDIATE CUP SEMI-FINAL

OKEHAMPTON 21 – 13 PENRYN

SOUTH WEST SENIOR VASE SEMI-FINAL

WITHYCOMBE – SALTASH – home w/o

SOUTH WEST JUNIOR VASE SEMI-FINAL

WESSEX 31 – 17 VEOR

Saturday 17th January 2015

SSE NATIONAL LEAGUE 2

HENLEY HAWKS 29 – 28 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 22 – 10 OLD ELTHAMIANS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CULLOMPTON 9 – 46 ST.AUSTELL

DRYBROOK 16 – 8 CAMBORNE

TRIBUTE  WESTERN COUNTIES WEST

KINGSBRIDGE 69 – 7 ST. IVES

PENRYN 12 – 7 TORQUAY ATHLETIC

SIDMOUTH 26 – 25 TRURO

WELLINGTON 15 – 24 WADEBRIDGE CAMELS

LONDON 2 SW

PORTSMOUTH 3 – 13 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER SARACENS 19  – 24 BUDE

FALMOUTH 8 – 3 BODMIN

HAYLE 24 – 5 SOUTH MOLTON

HONITON 7 – 19 SALTASH

LISKEARD-LOOE P – P PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

NEWQUAY HORNETS 34 – 8 VEOR

PERRANPORTH 38 – 5 ILLOGAN PARK

ROSELAND 18 – 19 HELSTON

STITHIANS 38 – 53 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

ST. AGNES 16 – 16 LANNER

ST. JUST 24 – 10 CAMELFORD

Friday 16th January 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

LONDON SCOTTISH 27 – 15 CORNISH PIRATES

Saturday 10th January 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

WORCESTER WARRIORS 62 – 26 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CLIFTON 30 – 22 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 18 – 8 DINGS CRUSADERS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 60 – 14 CULLOMPTON

ST. AUSTELL 7 – 23 CLEVEDON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

ST. IVES 0 – 37 TIVERTON

TEIGNMOUTH 62 – 10 PENRYN

TRURO 53 – 10 WELLINGTON

WADEBRIDGE CAMELS 46 – 14 TAVISTOCK

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 45 – 19 EXETER SARACENS

BUDE 7 – 17 CREDITON

PAIGNTON 65 – 16 LISKEARD-LOOE

PIRATES AMATEURS 36 – 22 HONITON

SALTASH 26 – 10 HAYLE

SOUTH MOLTON 7 – 28 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 43 – 15 ROSELAND

HELSTON 7 – 19 PERRANPORTH

ILLOGAN PARK 8 – 56 NEWQUAY HORNETS

VEOR 53 – 5 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

LANKELLY-FOWEY – ST. AGNES – away W/O

LANNER 67 – 13 REDRUTH ALBANY

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP Q/FINAL

CROWBOROUGH  19 – 16  LONDON CORNISH aet

Saturday 3rd January 2015

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 30 – 12 JERSEY

SSE NATIONAL LEAGUE 2

REDRUTH 17 – 7 CAMBRIDGE

SHELFORD 9 – 19 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVEDON 19 – 14 CAMBORNE

CLEVE 14 -5  ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

EXETER UNIVERSITY P – P ST. IVES

OKEHAMPTON P – P WADEBRIDGE CAMELS

PENRYN P – P TIVERTON

TAVISTOCK 10 – 24 TRURO

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BUDE 14 – 7 WITHYCOMBE

CREDITON 27 – 18 BODMIN

FALMOUTH 5 – 33 SALTASH

HAYLE 5 – 24 PIRATES AMATEURS

LISKEARD-LOOE 0 – 6 OPM’S

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

ILLOGAN PARK 6 -17 VEOR

NEWQUAY HORNETS 104 – 0 HELSTON

PERRANPORTH – CAMBORNE SCHOOL OF MINES- HOME W/O

ROSELAND 25 – 7 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

REDRUTH ALBANY 15 – 12 LANKELLY-FOWEY

ST. AGNES 64 – 0 CAMELFORD

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP Q/FINAL

CROWBOROUGH P – P LONDON CORNISH

Saturday 27th December 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

PLYMOUTH ALBION 19 – 27 CORNISH PIRATES

BOXING DAY Friday 26th December 2014

RODDA’S MILK CUP

REDRUTH 6 – 0 CAMBORNE

BAY SHIELD

HAYLE 9 – 8 ST. IVES

FRIENDLIES

FALMOUTH 0 – 26 PENRYN

CAMBORNE RESERVES 3 – 12 REDRUTH RESERVES

PENRYN SARACENS 39 – 17 FALMOUTH ONE & ALL

NEWQUAY HORNETS 24 – 10 CHAIRMAN’S SELECTION

BUDE 31 – 17 PRESIDENT’S XV

LAUNCESTON RESERVES 22 – 21 PRESIDENT’S XV

Saturday 20th December 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CORNISH ALL BLACKS 15 – 15 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 23 – 25 CLEVE

ST. AUSTELL 48 – 19 NORTH PETHERTON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

ST. IVES 36 – 27 PENRYN

TRURO 31 – 26 OKEHAMPTON

WADEBRIDGE CAMELS 43 – 13 KINGSBRIDGE

LONDON 2 SW

KCS OBS 20 – 30 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN – BUDE – Match Abandoned

LISKEARD-LOOE 6 – 73 WITHYCOMBE

PAIGNTON 50 – 0 HAYLE

PIRATES AMATEURS 29 – 5 FALMOUTH

SALTASH 127 – 12 EXETER SARACENS

Saturday 13th December 2014

BRITISH & IRISH CUP POOL 4

BEDFORD BLUES 41 – 40 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2

REDRUTH 27 – 25 LYDNEY

TAUNTON 23 – 20 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD 18 – 10 ST. AUSTELL

BRIDGWATER & ALBION 39 – 25 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

DEVONPORT SERVICES 5 – 27 WADEBRIDGE CAMELS

EXETER UNIVERSITY 48 – 25 TRURO

ST. IVES 39 – 39 SIDMOUTH

WELLINGTON 38 – 21 PENRYN

LONDON 2 SW

TADLEY 15 – 40 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 36 – 0 SOUTH MOLTON

BUDE 15 – 33 SALTASH

CREDITON 30 – 15 PIRATES AMATEURS

FALMOUTH 37 – 13 OPM’S

HAYLE – LISKEARD-LOOE – home w/o

Saturday 6th December 2014

BRITISH & IRISH CUP POOL 4

CORNISH PIRATES 30 – 31 DONCASTER KNIGHTS

SSE NATIONAL LEAGUE 2

CHINNOR 33 – 12 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 25 – 15 CANTERBURY

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 28 – 16 BIDEFORD

ST. AUSTELL 40 – 25 AVONMOUTH OLD BOYS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 53 – 7 TAVISTOCK

TRURO 14 – 33 DEVONPORT SERVICES

WADEBRIDGE CAMELS 105 – 10 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 6 – 19 TOTTONIANS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BUDE 20 – 18 PIRATES AMATEURS

HONITON 23 – 8 HAYLE

LISKEARD-LOOE 0 – 52 FALMOUTH

SALTASH 34 – 10 BODMIN

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 17 – 22 NEWQUAY HORNETS

HELSTON 21 – 46 ILLOGAN PARK

STITHIANS – PERRANPORTH – HOME W/O

VEOR 58  – 0 ROSELAND

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

CAMELFORD 20 – 5 REDRUTH ALBANY

LANKELLY-FOWEY 12 – 59 LANNER

ST. JUST 7 – 54  ST. AGNES

Sunday 30th November 2014

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP POOL 3

CORNWALL 34 – 21 GLOUCESTERSHIRE

Saturday 29th November 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

OLD ELTHAMIANS 18 – 20 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 12 – 38 DORKING

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

AVONMOUTH O.B’S 16 – 14 CAMBORNE

ST. AUSTELL 15 – 29 CULLOMPTON

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 13 – 22 CREDITON

OPM’S 12 – 21 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 1

HELSTON 14 – 42 VEOR

ILLOGAN PARK 10 – 50 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

PERRANPORTH 46 – 22 ROSELAND

STITHIANS 3 – 5 NEWQUAY HORNETS – Abandoned after 30 mins due injury to referee

TRIBUTE CORNWALL LEAGUE 2

LANNER 45 – 0 CAMELFORD

REDRUTH ALBANY 17 – 15 ST. JUST

TRIBUTE CORNWALL CUP QUARTER-FINALS

BUDE – PENRYN – (AWAY WALK OVER)

TRURO 24 – 18 PIRATES AMATEURS

Friday 28th November 2014

BRITISH & IRISH CUP POOL 4

CROSS KEYS 21 – 30 CORNISH PIRATES

Sunday 23rd November 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 65 – 14 BEDFORD BLUES

Saturday 22nd November 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 23 – 16 CLIFTON

HENLEY HAWKS 17 – 3 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

AVONMOUTH OLD BOYS P – P CAMBORNE

THORNBURY 27 – 21 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON 26 – 0 PENRYN

ST. IVES 26 – 20 WELLINGTON

WADEBRIDGE CAMELS 34 – 23 TRURO

LONDON 2 SW

OLD ALLEYNIANS 16 – 19 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 19 – 27 PIRATES AMATEURS

BUDE 12 – 22 PAIGNTON

EXETER SARACENS 61 – 5 LISKEARD-LOOE

FALMOUTH 38 – 11 HONITON

SOUTH MOLTON 0 – 32 SALTASH

WITHYCOMBE 39 – 3 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 55 – 17 HELSTON

ROSELAND 0 – 42 NEWQUAY HORNETS

STITHIANS 12 – 26 ILLOGAN PARK

VEOR – PERRANPORTH – AWAY W/O

 TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD – LANKELLY-FOWEY – HOME W/O

ST. JUST 8 – 46 LANNER

Saturday 15th November 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

ROTHERHAM TITANS 21 – 13 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CAMBRIDGE 32 -31  CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 36 – 25 DINGS CRUSADERS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 37 – 27 THORNBURY

ST. AUSTELL 31 – 25 WELLS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 3 – 29 KINGSBRIDGE

TORQUAY ATHLETIC 33 – 27 WADEBRIDGE CAMELS

TRURO 62 – 7 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 20 – 0 OLD REIGATIAN

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HAYLE 25 – 13 FALMOUTH

LISKEARD-LOOE 0 – 57 CREDITON

OPM’S 16 – 7 BUDE

PAIGNTON 44 – 14 BODMIN

PIRATES AMATEURS 50 – 10 SOUTH MOLTON

SALTASH 37 – 35 WITHYCOMBE

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 68 – 12 STITHIANS

HELSTON 36 – 3 ROSELAND

ILLOGAN PARK 45 – 14 PERRANPORTH

VEOR 11 – 22 NEWQUAY HORNETS

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD – Home W/O-  ST. JUST

LANNER 21 – 21 ST. AGNES

Sunday 9th November 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 13 – 28 NOTTINGHAM

Saturday 8th November 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 29 – 19 WORTHING

SHELFORD 31 – 11 REDRUTH

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

TORQUAY ATHLETIC 13 – 32 PENRYN

TRURO 0 – 17 TIVERTON – Played as a friendly. Truro get 5 points Tiverton only had 1 prop so uncontested scrums

TRIBUTE CORNWALL 1

NEWQUAY HORNETS 43 – 7 ILLOGAN PARK

PERRANPORTH 24 – 10 HELSTON

ROSELAND 31 – 28 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

STITHIANS 10 – 26 VEOR

TRIBUTE CORNWALL 2

REDRUTH ALBANY 0 – 100 LANNER

ST. AGNES 78 – 3 LANKELLY-FOWEY

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP 2nd RD

LONDON CORNISH 62 – 0 PORTSMOUTH

TRIBUTE CORNWALL CUP QUARTER-FINALS

BODMIN 18 – 36 CAMBORNE

ST.AUSTELL 30 – 21 WADEBRIDGE CAMELS

Sunday 2nd November 2014

REPRESENTATIVE MATCH

RFU CHAMPIONSHIP XV 28 – 23 CANADA XV

Saturday 1st November 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 21 – 22 SOUTHEND

WORTHING 12 -10  REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

ST. AUSTELL 13 – 6 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

EXETER UNIVERSITY 29 – 21  PENRYN

ST. IVES 39 – 13 TAVISTOCK

TRURO 26 – 19 TORQUAY ATHLETIC

WADEBRIDGE CAMELS 10 – 32 TEIGNMOUTH

LONDON 2 SW

FARNHAM 3 – 41 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 23 – 10 OPM’S

BUDE – LISKEARD – LOOE

EXETER SARACENS 35 – 31 HAYLE

SALTASH 53 – 22 PIRATES AMATEURS

WITHYCOMBE 46 – 13 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 35 – 10 PERRANPORTH

HELSTON 5 – 41 NEWQUAY HORNETS

STITHIANS 33 – 25 ROSELAND

VEOR 38 – 10 ILLOGAN PARK

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 0 – 31 ST. AGNES

LANKELLY-FOWEY 29 – 17 REDRUTH ALBANY

Sunday 26th October 2014

BRISTISH & IRISH CUP POOL 4

CORNISH PIRATES 34 – 33 CROSS KEYS

Saturday 25th October 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

LYDNEY 20 – 19 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 28 – 24 BISHOP’S STORTFORD

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 16 – 14 WELLS

MATSON 41 – 27 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 22 – 11 DEVONPORT SERVICES

TEIGNMOUTH 17 – 5 TRURO

TIVERTON 31 – 5 WADEBRIDGE CAMELS

TORQUAY ATHLETIC 66 – 0 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 25 – 6 EFFINGHAM & LEATHERHEAD

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 17 – 12 EXETER SARACENS

HAYLE 13 – 37 CREDITON

HONITON 15 – 10 BUDE

LISKEARD-LOOE 12 – 31 BODMIN

PAIGNTON 19 – 23 SALTASH

PIRATES AMATEURS 10 – 15 WITHYCOMBE

TRIBUTE CORNWALL 1

ILLOGAN PARK 67 – 13 HELSTON

NEWQUAY HORNETS 52 – 14 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

PERRANPORTH 21 – 45 STITHIANS

ROSELAND 3 – 32 VEOR

TRIBUTE CORNWALL 2

LANNER 52 – 5 LANKELLY – FOWEY

REDRUTH ALBANY 16 – 29 CAMELFORD

ST. AGNES 74 – 15 ST. JUST

SATURDAY 18TH OCTOBER 2014

BRITISH & IRISH CUP POOL 4

DONCASTER KNIGHTS 29 – 25 CORNISH PIRATES

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 22 – 26 CHINNOR

TAUNTON 24 – 17 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 27 – 15 MATSON

ST. AUSTELL 12 – 14 IVYBRIDGE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

ST. IVES 10 – 59 OKEHAMPTON

TRURO 17 – 9 TIVERTON

WADEBRIDGE CAMELS 32 – 0 PENRYN

LONDON 2 SW

WARLINGHAM 16 – 15 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BODMIN 41 – 22 HONITON

BUDE 30 – 23 HAYLE

CREDITON 22 – 3 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 33 – 10 PAIGNTON

SALTASH 53 – 11 OPM’S

SOUTH MOLTON 18 – 21 LISKEARD-LOOE

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SOM 14 – 22 ILLOGAN PARK

NEWQUAY HORNETS 35 – 5 STITHIANS

ROSELAND 3 – 5 PERRANPORTH

VEOR 48 – 8 HELSTON

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 0 -25  LANNER

ST. JUST 19 – 12 REDRUTH ALBANY

SUNDAY 12TH OCTOBER 2014

BRITISH & IRISH CUP POOL 4

CORNISH PIRATES 35 – 34 BEDFORD BLUES

SATURDAY 11TH OCTOBER 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

DORKING 20 – 17 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 38 – 15 CANTERBURY

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

DRYBROOK 23 –20  ST.AUSTELL

IVYBRIDGE 39 – 34 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 17 – 18 TRURO

SIDMOUTH 20 – 5 WADEBRIDGE CAMELS

TEIGNMOUTH 72 – 21 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 53 – 23 PORTSMOUTH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 20 – 10 BUDE

HAYLE 33 – 32 BODMIN

LISKEARD-LOOE 11 – 66 SALTASH

OPM’S 3 – 41 PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL 1

HELSTON 7 – 7 CAMBORNE SOM

ILLOGAN PARK 58 – 9 STITHIANS

NEWQUAY HORNETS 45 – 8 ROSELAND

PERRANPORTH 7 – 24 VEOR

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY-FOWEY 18 – 27 CAMELFORD

LANNER 69 – 0 ST. JUST

 

Saturday 4th October 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

Doncaster Knights 22 – 24 Cornish Pirates

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

Cornish All Blacks 23 – 32 Henley Hawks

Old Elthamians 13 – 12 Redruth

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

Camborne 21 – 13 Drybrook

St. Austell 12 – 3 Cullompton match abandoned 35 mins ref injured

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

St. Ives 5 – 55 Kingsbridge

Torquay Athletic 22 – 21 Penryn

Truro 55 – 26 Sidmouth

Wadebridge Camels 15 – 10 Wellington

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

Bodmin 3 – 12 Falmouth

Bude 24 – 14 Exeter Saracens

Pirates Amateurs 104 – 7 Liskeard-Looe

Saltash 49 – 5 Honiton

South Molton 7 – 47 Hayle

TRIBUTE CORNWALL 1

Perranporth 0 -68 Newquay Hornets

Roseland 16 – 26 Illogan Park

Stithians 14 – 36 Helston

Veor 20 – 26 Camborne SoM

TRIBUTE CORNWALL 2

St. Agnes 65 – 7 Redruth Albany

St. Day – Lanner St. Day have withdrawn from the league

St. Just – Lankelly-Fowey W/O St. Just

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP 1ST RD

London Cornish W/O v Old Cooperians

Sunday 28th September 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 29 – 19 MOSELEY

Saturday 27th September 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

DING’S CRUSADERS 22 – 35 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 20 – 23 CLIFTON

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVEDON 11 – 5 ST AUSTELL

CULLOMPTON 23 – 31 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 23 – 22 TEIGNMOUTH

TAVISTOCK 11 – 15 WADEBRIDGE CAMELS

TIVERTON 53 – 0 ST. IVES

WELLINGTON 23 – 41 TRURO

LONDON 2 SW

WINCHESTER 26 – 27 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 49 – 0 BUDE

EXETER SARACENS 36 – 35 BODMIN

FALMOUTH 43 -3  SOUTH MOLTON

HAYLE 17 – 48 SALTASH

HONITON 30 – 34 PIRATES AMATEURS

LISKEARD-LOOE 12 – 27 PAIGNTON

Sunday 21st September 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

BRISTOL 45 – 17 CORNISH PIRATES

Saturday 20th September 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CAMBRIDGE 27 – 20  REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 23 – 15 SHELFORD

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 34 – 23 CLEVEDON

ST. AUSTELL 13 – 30 CLEVE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

ST. IVES 7 – 77 EXETER UNI.

TIVERTON 29 – 7 PENRYN

TRURO 92 – 10 TAVISTOCK

WADEBRIDGE CAMELS 16 – 15 OKEHAMPTON

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 26 – 10 KCS OLD BOYS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

OPM 31 -8  LISKEARD-LOOE

PIRATES AMATEURS 25 – 6 HAYLE

SALTASH 32 – 17 FALMOUTH

WITHYCOMBE 29 – 5 BUDE

CRFU JUNIOR VASE NATIONAL QUALIFYING FINAL

ST. AGNES 21 – 15 VEOR

Sunday 14th September 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 19 – 30 LONDON SCOTTISH

Saturday 13th September 2014

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

REDRUTH 14 – 13 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVE 15 – 12 CAMBORNE

NORTH PETHERTON 32 – 6 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

KINGSBRIDGE 63 – 7  WADEBRIDGE CAMELS

OKEHAMPTON 26 – 23 TRURO

PENRYN 50 – 12 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 36 – 0 WEYBRIDGE VANDALS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

BUDE 35 – 18 BODMIN

EXETER SARACENS 10 – 35 SALTASH

FALMOUTH 18 – 21 PIRATES AMATEURS

HAYLE 22 – 12 PAIGNTON

WITHYCOMBE 67 – 0 LISKEARD-LOOE

CRFU JUNIOR VASE NATIONAL QUALIFYING SEMI/FINALS

ROSELAND 10 – 30 ST. AGNES

VEOR 28 – 5 ILLOGAN PARK

Sunday 7th September 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 18 – 29 YORKSHIRE CARNEGIE

Saturday 6th September

SSE NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 18 – 19 BISHOP’S STORTFORD

SOUTHEND 31 – 36 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 40 – 34 NORTH PETHERTON

ST. AUSTELL 25 – 17 BRIDGWATER & ALBION

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 25 – 10 SIDMOUTH

ST. IVES 17 – 27 DEVONPORT SERVICES

TRURO 29 – 21 KINGSBRIDGE

WADEBRIDGE CAMELS 21 – 23 EXETER UNI.

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

LISKEARD-LOOE 8 – 30 HONITON

OPM’S p – p HAYLE

PAIGNTON 34 – 5 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 50 – 0 EXETER SARACENS

SALTASH 24 – 27 CREDITON

SOUTH MOLTON 36 – 49 BUDE

WITHYCOMBE 26 – 15 BODMIN

CRFU JUNIOR VASE NATIONAL QUALIFYING Q/FINALS

ST. JUST 7 – 59 ILLOGAN PARK

ROSELAND 31 – 0 CAMELFORD

ST. AGNES 68 – 12 LANKELLY-FOWEY

LANNER 8 – 19 VEOR

Saturday 30th August 2014

TRIBUTE CORNWALL CUP 1ST ROUND

SALTASH 13 – 41 WADEBRIDGE CAMELS

BODMIN 43 – 0 LISKEARD-LOOE

PIRATES AMATEURS 18 – 12 ST IVES

BUDE – HAYLE – HOME W/O

TRURO 26 – 7 FALMOUTH – HOME WALK OVER. PLAYED AS A FRIENDLY

CAMBORNE, ST. AUSTELL & PENRYN ALL HAVE BYES TO THE NEXT ROUND

CRFU JUNIOR VASE NATIONAL QUALIFYING 1ST RD

VEOR  –   STITHIANS – HOME W/O

REDRUTH ALBANY  3 – 31  ST JUST

PERRANPORTH    5 –  18   ST AGNES

ROSELAND   –   ST DAY – HOME W/O

HELSTON  8 – 17  LANNER

ILLOGAN PARK, LANKELLY – FOWEY & CAMELFORD ALL HAVE BYES


Leave a Reply

Older posts

Twitter

Facebook