Full Cornish Results 2013-14

Sunday 1st June 2014

BILL BEAUMONT CUP FINAL

CORNWALL 26 – 36 LANCASHIRE

Saturday 24th May 2014

BILL BEAUMONT CUP SOUTHERN SECTION

HERTFORDSHIRE 9 – 13 CORNWALL

Saturday 17th May 2014

BILL BEAUMONT CUP SOUTHERN SECTION

CORNWALL 33 – 27 GLOUCESTERSHIRE

Saturday 10th May 2014

BILL BEAUMONT CUP SOUTHERN SECTION

CORNWALL 65 – 22 NORTH MIDLANDS

Monday 5th May 2014

TRIBUTE CORNWALL CUP FINAL

CAMBORNE 24 – 10 ST. AUSTELL

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP FINAL

LISKEARD-LOOE 29 – 17 PERRANPORTH

Wednesday 30th April 2014

TAMAR CUP

CORNWALL 17 – 0 DEVON

Saturday 26th April 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CAMBRIDGE 19 – 20 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 16 – 6 SHELFORD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON 19 – 17 PENRYN

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 23 – 13 WEYBRIDGE VANDALS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 18 – 14 OPM’S

Friday 25TH April 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

LEEDS CARNEGIE 36 – 3 CORNISH PIRATES

EASTER MONDAY 21ST APRIL 2014

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CHARD 27 – 26 WADEBRIDGE CAMELS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

KINGSBRIDGE 91 – 5 ST. IVES

RODDA’S MILK CUP

REDRUTH 31 – 7 CAMBORNE

FRIENDLY

TRURO 38 – 26 OLD DUNSTONIANS

EASTER SUNDAY 20TH APRIL 2014

PENRYN EASTER 7’S – WINNERS SALTASH

SALTASH/BUZANCAIS SELECT 10 – 41 PLYMOUTH COMBINATION

Saturday 19th April 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

BEDFORD BLUES 48 – 36 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 27 – 23 LONDON IRISH WILD GEESE

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVEDON 17 – 37 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

TEIGNMOUTH 26 – 12 PENRYN

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 55 – 10 PIRATES AMATEURS

OPM’S 23 – 7 HAYLE

PLAY-OFF FOR PROMOTION TO CORNWALL & DEVON LEAGUE 2014-15

BODMIN 17 – 15 TOTNES

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP SEMI-FINALS

ILLOGAN PARK 17 – 20 LISKEARD-LOOE

HELSTON 8 – 18 PERRANPORTH

FRENDLIES

FALMOUTH 29 – 33 OLD DUNSTONIANS

PIRATES AMATEURS XV – IMPERIAL MEDICS

REDRUTH VETS 5 – 38 LANNER

SALTASH 48 – 31 BUZANCAIS RUGBY

Good Friday 18th April 2014

TESTIMONIAL GAME

REDRUTH INVITATIONAL XV 52 -14 CORNWALL SELECT

FRENDLIES

PENRYN 38 – 0 OLD DUNSTONIANS

ST. IVES – IMPERIAL MEDICS

Wednesday 16th April 2014

TRIBUTE CORNWALL RFU CUP SEMI-FINAL

CAMBORNE 27 – 8 PENRYN

Sunday 13th April 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 20 – 40 ROTHERHAM TITANS

Saturday 12th April 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

DING’S CRUSADERS 36 – 24 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 34 – 15 CLIFTON

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

ST. AUSTELL 43 – 27 NORTH PETHERTON

WADEBRIDGE CAMELS 19 – 34 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BURNHAM-ON-SEA 62 – 10 BUDE

ST. IVES 20 – 29 PENRYN

TRURO 12 – 31 IVYBRIDGE

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 21 – 48 GUILDFORD

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER SARACENS 57 – 19 VEOR

EXETER UNI. 76 – 7 PIRATES AMATEURS

HONITON 105 – 0 NEWQUAY HORNETS

SALTASH 26 – 33 OPM’S

TIVERTON 51 – 6 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP QUARTER-FINALS

ILLOGAN PARK 17 – 13 STITHIANS

HELSTON 33 – 12 REDRUTH ALBANY

PERRANPORTH 27 – 21 BODMIN

LISKEARD/LOOE – ROSELAND – HOME W/O

Wednesday 9th April 2014

TRIBUTE CORNWALL RFU CUP SEMI-FINAL

ST. AUSTELL 53 – 16 SALTASH

Sunday 6th April 2014

BRITISH & IRISH CUP QUARTER-FINAL

CORNISH PIRATES 14 – 16 PONTYPRIDD

Saturday 5th April 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

BISHOP’S STORTFORD 53 – 8 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 18 – 17 EXMOUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BRIDGWATER & ALBION 40 – 29 WADEBRIDGE CAMELS

CAMBORNE 34 – 6 THORNBURY

CONEY HILL 22 – 17 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 26 – 19 KINGSBRIDGE

BURNHAM-ON-SEA 26 – 12 PENRYN

DEVONPORT SERVICES 14 – 37 TRURO

PAIGNTON 14 – 48 ST. IVES

LONDON 2 SW

OLD ALLEYNIANS 15 – 55 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 20 – 23 TIVERTON

HAYLE 55 – 5 EXETER SARACENS

NEWQUAY HORNETS 5 – 71 SALTASH

VEOR 13 – 40 HONITON

WITHYCOMBE 69 – 8 PIRATES AMATEURS

Sunday 30th March 2014

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP QUARTER-FINAL

CORNWALL 19 – 50 GLOUCESTERSHIRE

Saturday 29th March 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

PLYMOUTH ALBION 20 – 26 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

BOURNEMOUTH 25 – 21 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 41 – 36 AMPTILL & DISTRICT

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

HORNETS 35 – 24 CAMBORNE

ST. AUSTELL 22 – 18 CLEVEDON

WADEBRIDGE CAMELS 17 – 5 BIDEFORD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 37 – 3 PAIGNTON SAXONS

ST. IVES 39 – 35 OKEHAMPTON

TRURO 33 – 13 BUDE

LONDON 2 SW

TROJANS 13 – 24 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER SARACENS 24 – 37 FALMOUTH

EXETER UNI. 139 – 0 NEWQUAY HORNETS

HONITON 20 – 19 HAYLE

PIRATES AMATEURS 34 – 24 OPM’S

SALTASH 89 – 7 VEOR

Sunday 23rd March 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 17 – 11 NOTTINGHAM

Saturday 22nd March 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 15 – 10 TAUNTON

HARTPURY COLL 48 – 12 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 123 – 7 SIDMOUTH

CLEVE 25 – 25 ST. AUSTELL

WADEBRIDGE CAMELS 5 – 17 THORNBURY

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 24 – 15 TORQUAY ATHLETIC

KINGSBRIDGE 30 – 5 TRURO

OKEHAMPTON – PENRYN – POSTPONED

WELLINGTON 37 – 8 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 40 – 5 WINCHESTER

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 29 – 20 HONITON

HAYLE 16 – 22 SALTASH

NEWQUAY HORNETS 10 – 43 PIRATES AMATEURS

VEOR 21 – 36 EXETER UNI.

Sunday 16th March 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 5 – 20 LONDON WELSH

Saturday 15th March 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CAMBRIDGE 36 – 13 CORNISH ALL BLACKS

SHELFORD 37 – 15 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD 20 – 17 CAMBORNE

CHARD 32 – 24 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 8 – 10 KINGSBRIDGE

TRURO 31 – 10 TAVISTOCK

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 42 – 24 PORTSMOUTH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HONITON 35 – 10 PIRATES AMATEURS

TIVERTON 48 – 8 NEWQUAY HORNETS

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL A

ST. JUST 0 – 76 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

ILLOGAN PARK 80 – 5 REDRUTH ALBANY

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL C

PERRANPORTH – ST. AGNES

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL D

LISKEARD- LOOE – CAMELFORD

LANKELLY-FOWEY 3 – 80 BODMIN

Sunday 9th March 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

BRISTOL 46 – 33 CORNISH PIRATES

Saturday 8th March 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CHINNOR 28 – 20 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 21 – 17 CANTERBURY

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CHARD 18 – 33 CAMBORNE

HORNETS 55 – 12 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 60 – 3 CULLOMPTON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 24 – 5 WELLINGTON

ST. IVES 21 – 38 IVYBRIDGE

TEIGNMOUTH 53 – 14 BUDE

TRURO 45 – 7 BURNHAM-ON-SEA

LONDON 2 SW

OLD REIGATIAN 22 – 46 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER UNI. 52 – 12 HAYLE

OPM’S 16 – 13 NEWQUAY HORNETS

PIRATES AMATEURS 31 – 14 VEOR

SALTASH 27 – 13 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL A

HELSTON 19 – 19 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

REDRUTH ALBANY – ST. DAY – OFF

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL C

PERRANPORTH 29 – 7 ROSELAND

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL D

LANKELLY-FOWEY 3 – 69 LISKEARD-LOOE

BODMIN 33 – 5 CAMELFORD

Sunday 2nd March 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 19 – 15 JERSEY

Saturday 1st March 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 17 – 32 SOUTHEND

LONDON IRISH WILD GEESE 26 – 20 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 13 – 13 ST. AUSTELL

WADEBRIDGE CAMELS 45 – 5 SIDMOUTH

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 22 – 39 TAVISTOCK

DEVONPORT SERVICES 38 – 26 ST. IVES

IVYBRIDGE 67 – 15 PENRYN

TRURO 20 – 15 TORQUAY ATHLETIC

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 36 – 19 EFFINGHAM & LEATHERHEAD

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 27 – 26 SALTASH

FALMOUTH 3 – 32 EXETER UNI

HAYLE 32 – 17 PIRATES AMATEURS

VEOR 24 – 52 OPM’S

WITHYCOMBE 72 – 0 NEWQUAY HORNETS

TRIBUTE CORNWALL 1

STITHIANS 33 – 5 ROSELAND

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL A

HELSTON – ST JUST – POSTPONED

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

ST. DAY 17 – 36 ILLOGAN PARK

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL D

BODMIN 17 – 24 LISKEARD-LOOE

Sunday 23rd February 2014

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP POOL 3

CORNWALL 18 – 15 DEVON

Saturday 22nd February 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 23 – 38 AMPTILL & DISTRICT

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

HORNETS 30 – 24 ST. AUSTELL

NORTH PETHERTON 16 – 40 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 13 – 10 PENRYN

TORQUAY ATHLETIC 38 – 26 ST. IVES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 22 – 17 TOTTONIANS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 68 – 16 NEWQUAY HORNETS

HONITON 31 – 15 SALTASH

PIRATES AMATEURS 32 – 8 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL 1 & TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL A

STITHIANS 8 – 10 HELSTON

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

ST. DAY – REDRUTH ALBANY

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL C

ROSELAND – ST. AGNES

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL D

BODMIN 68 – 8 LANKELLY-FOWEY

CAMELFORD 0 – 96 LISKEARD-LOOE

2014 BOTTLE MATCH

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 6 – 6 ROYAL SCHOOL OF MINES
– RSM Retain the Bottle

Friday 21st February 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

MOSELEY 28 – 20 CORNISH PIRATES

Sunday 16th February 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES – LONDON WELSH – OFF

Saturday 15th February 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS – LONDON IRISH WILD GEESE – OFF

SHELFORD – REDRUTH – OFF

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CHARD – WADEBRIDGE CAMELS – OFF

NORTH PETHERTON – CAMBORNE – OFF

ST. AUSTELL 41 – 12 BRIDGWATER & ALBION

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 7 – 3 DEVONPORT SERVICES

ST. IVES 25 -13 BUDE

TEIGNMOUTH 34 – 26 TRURO

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – WEYBRIDGE VANDALS – OFF

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

NEWQUAY HORNETS 26 – 8 VEOR

OPM’S – HAYLE – OFF

PIRATES AMATEURS – FALMOUTH – OFF

TRIBUTE CORNWALL 1

LISKEARD-LOOE 45 – 5 PERRANPORTH

STITHIANS – ROSELAND – OFF

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY- FOWEY – ST. JUST AWO

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

ILLOGAN PARK – REDRUTH ALBANY – OFF

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL D

BODMIN 129 – 0 CAMELFORD

Saturday 8th February 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CAMBRIDGE – CORNISH ALL BLACKS – OFF

REDRUTH 10 – 15 DING’S CRUSADERS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 26 – 10 CONEY HILL

WADEBRIDGE CAMELS 8 – 13 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE – PENRYN – OFF

KINGSBRIDGE – ST. IVES OFF

TRURO – TAVISTOCK – OFF

LONDON 2 SW

TROJANS – LONDON CORNISH – OFF

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON – PIRATES AMATEURS – OFF

FALMOUTH – OPM’S – OFF

HAYLE 21 – 0 NEWQUAY HORNETS

TIVERTON 15 – 0 SALTASH

WITHYCOMBE 50 – 5 VEOR

TRIBUTE CORNWALL 1

LISKEARD-LOOE – PERRANPORTH – OFF

STITHIANS – HELSTON – OFF

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY-FOWEY – ST.JUST – OFF

TRIBUTE CORNWALL CLUBS CUP POOL B

ILLOGAN PARK – ST. DAY – OFF

Friday 7th February 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

MOSELEY – CORNISH PIRATES – OFF

Sunday 2nd February 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 18 – 18 EALING TRAILFINDERS

UNDER 20 COUNTY CHAMPIONSHIP POOL 3

DORSET & WILTS 35 – 37 CORNWALL

Saturday 1st February 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 17 – 5 CLIFTON

EXMOUTH 13 – 35 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD – CAMBORNE – OFF

CHARD – ST. AUSTELL – OFF

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

TAVISTOCK 33 – 33 ST. IVES

TEIGNMOUTH – PENRYN – OFF

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – PORTSMOUTH – OFF

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HONITON – PIRATES AMATEURS – OFF

SALTASH 10 – 41 EXETER UNI.

TIVERTON – NEWQUAY HORNETS – OFF

WITHYCOMBE 15 – 7 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 41 – 19 PERRANPORTH to be played at Perranporth

STITHIANS – ROSELAND – OFF

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY-FOWEY – ST. JUST – OFF

SW COUNTIES JUNIOR VASE FINAL

LISKEARD-LOOE 17 – 38 LONGLEVENS

Saturday 25th January 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

LONDON SCOTTISH 25 – 6 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

BISHOP’S STORTFORD 34 – 7 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 21 – 10 BOURNEMOUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVEDON – CAMBORNE MATCH ABANDONED, GOAL POST FELL DOWN!

NORTH PETHERTON 20 – 12 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 18 – 20 THORNBURY

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PAIGNTON 15 – 26 BUDE

PENRYN – KINGSBRIDGE – POSTPONED

ST. IVES 17 – 12 TRURO

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – PORTSMOUTH – POSTPONED

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

NEWQUAY HORNETS 3 – 24 FALMOUTH

SALTASH 55 – 0 EXETER SARACENS

VEOR 21 – 34 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES – PERRANPORTH – POSTPONED

LISKEARD-LOOE 29 – 11 BODMIN

STITHIANS – HELSTON – POSTPONED

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 7 – 26 LANKELLY-FOWEY

Saturday 18th January 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS- AMPTILL & DISTRCT – OFF

TAUNTON TITANS 16 – 5 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 15 – 6 CLEVE

HORNETS – ST. AUSTELL – OFF

WADEBRIDGE CAMELS 37 – 12 CONEY HILL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 24 – 22 OKEHAMPTON

TORQUAY ATHLETIC – ST. IVES – OFF

TRURO 24 – 0 PENRYN

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – TOTTONIANS – OFF

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON – NEWQUAY HORNETS – OFF

FALMOUTH 65 – 0 VEOR

HONITON – SALTASH – OFF

TIVERTON 37 – 0 PIRATES AMATEURS

WITHYCOMBE 19 – 12 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 27 – 12 HELSTON

LISKEARD-LOOE – PERRANPORTH – OFF

ST. AGNES 0 – 24 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

STITHIANS – ROSELAND – OFF

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD – REDRUTH ALBANY – HOME W/O ALBANY COULDN’T RAISE A SIDE

LANKELLY-FOWEY 13 – 31 ILLOGAN PARK

ST. JUST 34 – 0 ST. DAY

Friday 17th January 2014

B&I CUP POOL 6

ULSTER RAVENS 27 – 23 CORNISH PIRATES

Sunday 12th January 2014

B&I CUP POOL 6

CORNISH PIRATES 28 – 21 AYR

Saturday 11th January 2014

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

HARTPURY COLLEGE 40 – 13 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 25 – 26 CHINNOR

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVEDON 25 – 0 WADEBRIDGE CAMELS

CULLOMPTON 6 – 17 CAMBORNE

ST.AUSTELL 46 – 15 SIDMOUTH

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PAIGNTON SAXONS 17 – 36 TRURO

PENRYN 33 – 33 TORQUAY ATHLETIC

ST. IVES 12 – 30 TEIGNMOUTH

WELLINGTON 30 – 8 BUDE

LONDON 2 SW

GOSPORT & FAREHAM 20 – 17 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HAYLE 41 – 11 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 37 – 31 EXETER SARACENS

SALTASH 19 – 24 WITHYCOMBE

VEOR 10 – 25 CREDITON

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 49 – 0 ST. AGNES

HELSTON 0 – 17 LISKEARD-LOOE

PERRANPORTH 19 – 20 STITHIANS

ROSELAND 7 – 10 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD – LANKELLY-FOWEY – POSTPONED

ILLOGAN PARK 15 – 9 ST. JUST

REDRUTH ALBANY 3 – 10 ST. DAY

Saturday 4th January 2014

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

ROTHERHAM TITANS 35 – 30 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 18 – 6 CANTERBURY

SOUTHEND 22 – 0 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD – CAMBORNE – OFF

CHARD – ST. AUSTELL – OFF

WADEBRIDGE CAMELS 5 – 29 CLEVE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 19 – 46 IVYBRIDGE

TAVISTOCK – ST. IVES – OFF

TEIGNMOUTH – PENRYN – OFF

TRURO 29 – 14 OKEHAMPTON

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH – TOTTONIANS – OFF

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 37 – 16 HAYLE

SALTASH – EXETER UNI. – OFF

TIVERTON – NEWQUAY HORNETS – OFF

WITHYCOMBE – FALMOUTH – OFF

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SOM – PERRANPORTH – OFF

LISKEARD-LOOE – BODMIN – OFF

ST. AGNES 3 – 27 ROSELAND

STITHIANS – HELSTON – OFF

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY-FOWEY – ST. JUST – OFF

REDRUTH ALBANY 8 – 45 ILLOGAN PARK

ST. DAY 22 – 5 CAMELFORD

RFU SENIOR VASE

OPM’S 20 – 13 PIRATES AMATEURS

BOXING DAY 26th December 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 10 – 3 PLYMOUTH ALBION

BOXING DAY FRENDLIES

PENRYN 12 – 10 FALMOUTH

RODDAS MILK CUP

CAMBORNE 35 – 26 REDRUTH

BAY SHIELD

ST. IVES 24 – 18 HAYLE

Saturday 21st December 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

REDRUTH 18 – 8 CORNISH ALL BLACKS

RFU INTERMEDIATE CUP

PENRYN 13 – 36 IVYBRIDGE

RFU SENIOR VASE

OPM’S – PIRATES AMATEURS – Match Postponed – waterlogged pitch

RFU JUNIOR VASE

LISKEARD/LOOE 28 – 10 TOPSHAM

Saturday 14th December 2013

B&I CUP POOL 6

JERSEY 0 – 24 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CLIFTON 35 – 21 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 31 – 27 DINGS CRUSADERS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 35 – 0 BRIDGWATER & ALBION

CULLOMPTON 28 – 6 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 24 – 18 BIDEFORD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

DEVONPORT SERVICES 23 – 8 BUDE

PENRYN 42 – 24 TAVISTOCK

ST. IVES 9 – 24 BURNHAM-ON-SEA

WELLINGTON 10 – 13 TRURO

LONDON 2 SW

TEDDINGTON 0 – 53 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 8 – 5 CREDITON

NEWQUAY HORNETS 5 – 17 EXETER SARACENS

PIRATES AMATEURS 13 – 6 SALTASH

VEOR 14 – 48 TIVERTON

TRIBUTE CORNWALL 1

STITHIANS 0 – 21 LISKEARD/LOOE

TRIBUTE CORNWALL 2

ILLOGAN PARK 44 – 0 CAMELFORD

ST. DAY 31 – 10 LANKELLY-FOWEY

ST. JUST 39 – 5 REDRUTH ALBANY

Saturday 7th December 2013

B&I CUP POOL 6

CORNISH PIRATES 31 – 20 JERSEY

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

EXMOUTH 25 – 32 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 29 – 25 BISHOP’S STORTFORD

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

ST. AUSTELL 79 – 13 CONEY HILL

THORNBURY 38 – 38 CAMBORNE

WADEBRIDGE CAMELS 8 – 20 BRIDGWATER & ALBION

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

KINGSBRIDGE 48 – 15 BUDE

PENRYN 15 – 36 BURNHAM-ON-SEA

ST. IVES 46 – 7 PAIGNTON SAXONS

TRURO 48 – 18 DEVONPORT SERVICES

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 34 – 12 OLD ALLEYNIANS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER SARACENS 27 – 8 HAYLE

HONITON 36 – 3 VEOR

PIRATES AMATEURS 34 – 27 WITHYCOMBE

SALTASH 43 – 20 NEWQUAY HORNETS

TIVERTON 21 – 3 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 27 – 19 ROSELAND

HELSTON 21 – 22 CAMBORNE SOM

LISKEARD-LOOE 53 – 0 STITHIANS

ST. AGNES 10 – 30 PERRANPORTH

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 25 – 6 ST. JUST

ILLOGAN PARK 81 – 0 ST. DAY

LANKELLY-FOWEY 47 – 17 REDRUTH ALBANY

Sunday 1st December 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

NOTTINGHAM 27 – 27 CORNISH PIRATES

Saturday 30th November 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 32 – 5 BOURNEMOUTH

AMPTHILL & DISTRICT 38 – 17 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD 56 – 6 WADEBRIDGE CAMELS

CAMBORNE 17 – 34 HORNETS

CLEVEDON 25 – 18 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 7 – 51 TRURO

OKEHAMPTON 32 – 19 ST. IVES

PAIGNTON SAXONS 7 – 7 PENRYN match abandoned on 60 mins

LONDON 2 SW

WINCHESTER 31 – 20 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 50 – 5 EXETER SARACENS

HAYLE 35 – 8 HONITON

NEWQUAY HORNETS 7 – 62 EXETER UNI.

OPM’S 13 – 18 PIRATES AMATEURS

VEOR 14 – 44 SALTASH

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SOM 24 – 24 – LISKEARD-LOOE

ROSELAND 16 – 23 PERRANPORTH

ST. AGNES 0 – 14 HELSTON

STITHIANS 23 – 19 BODMIN

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 10 – 67 ILLOGAN PARK

ST. DAY 35 – 31 REDRUTH ALBANY

ST. JUST 36 – 12 LANKELLY-FOWEY

Sunday 24th November 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 21 – 15 BRISTOL

Saturday 23rd November 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

REDRUTH 32 – 29 HARTPURY COLLEGE

TAUNTON TITANS 30 – 18 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

SIDMOUTH 38 – 48 CAMBORNE

ST. AUSTELL 20 – 15 CLEVE

THORNBURY 24 – 18 WADEBRIDGE CAMELS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 36 – 12 OKEHAMPTON

ST. IVES 16 – 14 WELLINGTON

TORQUAY ATHLETIC 31 – 19 BUDE

TRURO 41 – 12 KINGSBRIDGE

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 13 – 28 OLD REIGATIAN

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXTER UNI 72 – 0 VEOR

HONITON 12 – 23 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 10 – 16 NEWQUAY HORNETS

SALTASH 35 – 10 HAYLE

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 29 – 19 PERRANPORTH

ROSELAND 18 – 11 HELSTON

ST. AGNES 3 – 31 LISKEARD-LOOE

STITHIANS 12 – 14 CAMBORNE SOM

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 15 – 25 REDRUTH ALBANY

ILLOGAN PARK 46 – 12 ST. JUST

LANKELLY-FOWEY 22 – 15 ST. DAY

Saturday 16th November 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

JERSEY 27 – 25 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CANTERBURY 46 – 22 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 22 – 20 CHINNOR

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 16 – 10 BODMIN

PERRANPORTH 29 – 8 HELSTON

ROSELAND 3 – 36 LISKEARD & LOOE

ST. AGNES 3 – 10 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL 2

REDRUTH ALBANY 31 – 29 LANKELLY-FOWEY

ST. DAY 23 – 29 ILLOGAN PARK

ST. JUST 24 – 0 CAMELFORD

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP 2ND RD

ROCHFORD HUNDRED 21 – 11 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL CUP QUARTER-FINALS

NEWQUAY HORNETS – PENRYN – WALK OVER TO PENRYN

ST. AUSTELL 34 – 27 TRURO

SALTASH 91 – 14 HAYLE

WADEBRIDGE CAMELS 18 – 19 CAMBORNE

Sunday 10th November 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 16 – 13 BEDFORD BLUES

Saturday 9th November 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

REDRUTH 38 – 28 LONDON IRISH WILD GEESE

SOUTHEND 14 – 17 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 23 – 17 CHARD

CULLOMPTON 18 – 50 ST. AUSTELL

WADEBRIDGE CAMELS 14 – 19 HORNETS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 20 – 30 TEIGNMOUTH

BURNHAM-ON-SEA 20 – 10 TRURO

IVYBRIDGE 27 – 11 ST. IVES

WELLINGTON 10 – 26 PENRYN

LONDON 2 SW

EFFINGHAM & LEATHERHEAD 22 – 28 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 28 – 33 SALTASH

HAYLE 17 – 34 EXETER UNI.

NEWQUAY HORNETS 10 – 32 OPM’S

VEOR 29 – 10 PIRATES AMATEURS

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 33 – 0 ROSELAND

LISKEARD & LOOE 38 – 8 HELSTON

ST. AGNES 17 – 17 BODMIN

STITHIANS 17 – 30 PERRANPORTH

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 26 – 3 ST. DAY

ILLOGAN PARK 74 – 5 LANKELLY-FOWEY

ST. JUST 29 – 10 REDRUTH ALBANY

Saturday 2nd November 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

LONDON IRISH WILD GEESE 45 – 22 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 12 – 12 SHELFORD

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

SIDMOUTH 16 – 23 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 34 – 27 CAMBORNE

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 10 – 29 IVYBRIDGE

ST. IVES 17 – 14 DEVONPORT SERVICES

TAVISTOCK 12 – 15 BUDE

TORQUAY ATHLETIC 19 – 36 TRURO

LONDON 2 SW

WEYBRIDGE VANDALS 14 – 35 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER UNI 24 – 23 FALMOUTH

NEWQUAY HORNETS 8 – 48 WITHYCOMBE

OPM’S 43 – 12 VEOR

PIRATES AMATEURS 21 – 13 HAYLE

SALTASH 38 – 38 CREDITON

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 13 – 37 LISKEARD & LOOE

HELSTON 0 – 8 STITHIANS

PERRANPORTH 17 – 5 CAMBORNE SCHOOL OF MINES

ROSELAND 5 – 18 ST. AGNES

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY-FOWEY 0 – 17 CAMELFORD

REDRUTH ALBANY 0 – 75 ILLOGAN PARK

ST. DAY 13 – 20 ST. JUST

Friday 1st November 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 16 – 8 LONDON SCOTTISH

Saturday 26th October 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

LONDON WELSH 41 – 6 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 23 – 17 CAMBRIDGE

DINGS CRUSADERS 14 – 13 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BRIDGWATER & ALBION 17 – 22 ST. AUSTELL

CAMBORNE 24 – 10 NORTH PETHERTON

WADEBRIDGE CAMELS 17 – 21 CHARD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 17 – 12 ST. IVES

DEVONPORT SERVICES 33 – 12 PENRYN

TRURO 14 – 16 TEIGNMOUTH

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 38 – 16 TROJANS

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

FALMOUTH 18 – 13 PIRATES AMATEURS

HAYLE 29 – 27 OPM’S

VEOR 28 – 36 NEWQUAY HORNETS

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SCHOOL OF MINES 24 – 5 HELSTON

PERRANPORTH 34 – 21 ST. AGNES

ROSELAND 7 – 38 BODMIN

STITHIANS P- P LISKEARD & LOOE

TRIBUTE CORNWALL 2

REDRUTH ALBANY 5 – 50 CAMELFORD

ST. DAY 41 – 10 LANKELLY-FOWEY

ST. JUST 12 – 19 ILLOGAN PARK

Saturday 19th October 2013

B&I CUP POOL 6

AYR 10 – 53 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CLIFTON 22 – 20 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 26 – 14 EXMOUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CONEY HILL 15 – 27 CAMBORNE

ST. AUSTELL 38 – 15 WADEBRIDGE CAMELS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

PENRYN 41 – 18 BUDE

ST. IVES 13 – 28 KINGSBRIDGE

TAVISTOCK 14 – 34 TRURO

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

NEWQUAY HORNETS 20 – 17 HAYLE

OPM’S 18 – 18 FALMOUTH

PIRATES AMATEURS 20 – 21 CREDITON

SALTASH 14 – 40 TIVERTON

VEOR 10 – 62 WITHYCOMBE

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 62 – 7 STITHIANS

HELSTON 22 – 17 ST. AGNES

LISKEARD & LOOE 17 – 12 CAMBORNE SOM

PERRANPORTH 32 – 12 ROSELAND

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 19 – 12 ST. JUST

ILLOGAN PARK 75 – 7 ST. DAY

LANKELLY-FOWEY 28 – 15 REDRUTH ALBANY

LONDON & SE INTERMEDIATE CUP 1ST RD

TUNBRIDGE WELLS 3 – 15 LONDON CORNISH

Saturday 12th October 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

BOURNEMOUTH 39 – 32 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 34 – 33 BISHOP’S STORTFORD

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 33 – 20 CLEVEDON

THORNBURY 22 – 22 ST. AUSTELL

WADEBRIDGE CAMELS 19 – 27 NORTH PETHERTON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 10 – 0 PAIGNTON SAXONS

KINGSBRIDGE 22 – 3 PENRYN

TRURO 39 – 20 ST. IVES

LONDON 2 SW

PORTSMOUTH 8 – 30 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER SARACENS 33 – 15 SALTASH

FALMOUTH 22 – 21 NEWQUAY HORNETS

HAYLE 48 – 5 VEOR

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SOM 18 – 20 STITHIANS

PERRANPORTH 17 – 41 BODMIN

ROSELAND 10 – 35 HELSTON

ST. AGNES 0 – 94 LISKEARD & LOOE

TRIBUTE CORNWALL 2

LANKELLY – FOWEY 17 – 53 ILLOGAN PARK

REDRUTH ALBANY 24 – 27 ST. JUST

ST. DAY 28 – 20 CAMELFORD

Friday 11th October 2013

B&I CUP POOL 6

CORNISH PIRATES 34 – 17 ULSTER RAVENS

Saturday 5th October 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

AMPTHILL 56 – 11 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 24 – 18 TAUNTON TITANS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CLEVE 27 – 16 CAMBORNE

CONEY HILL 15 – 50 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 26 – 17 HORNETS

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

OKEHAMPTON 55 – 5 BUDE

PENRYN 16 – 15 TRURO

ST. IVES 33 – 27 TORQUAY ATHLETIC

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 20 – 30 GOSPORT & FAREHAM

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HAYLE 55 – 12 WITHYCOMBE

NEWQUAY HORNETS 0 – 82 CREDITON

PIRATES AMATEURS 6 – 37 TIVERTON

SALTASH 13 – 22 HONITON

VEOR 17 – 62 FALMOUTH

TRIBUTE CORNWALL 1

BODMIN 36 – 17 CAMBORNE SOM

HELSTON 28 – 10 PERRANPORTH

LISKEARD & LOOE 68 – 0 ROSELAND

STITHIANS 24 – 44 ST. AGNES

TRIBUTE CORNWALL 2

CAMELFORD 31 – 22 LANKELLY-FOWEY

ILLOGAN PARK 58 – 5 REDRUTH ALBANY

ST. JUST HWO – ST. DAY

Friday 4th October 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 28 – 13 MOSELEY

Saturday 28th September 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

EALING TRAILFINDERS 17 – 31 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CHINNOR 27 – 15 REDRUTH

CORNISH ALL BLACKS 21 – 18 HARTPURY COLLEGE

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 34 – 13 CULLOMPTON

SIDMOUTH 0 – 54 ST. AUSTELL

WADEBRIDGE CAMELS 50 – 15 CLEVEDON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 5 – 15 WELLINGTON

TEIGNMOUTH 45 – 3 ST. IVES

TORQUAY ATHLETIC 26 – 24 PENRYN

TRURO 48 – 0 PAIGNTON SAXONS

LONDON 2 SW

TOTTONIANS 25 – 13 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 30 – 5 VEOR

EXETER SARACENS 18 – 0 PIRATES AMATEURS

FALMOUTH 15 – 21 HAYLE

WITHYCOMBE 22 – 10 SALTASH

TRIBUTE CORNWALL 1

CAMBORNE SOM 22 – 11 ST. AGNES

HELSTON 5 – 17 BODMIN

PERRANPORTH 7 – 58 LISKEARD & LOOE

ROSELAND 17 – 12 STITHIANS

TRIBUTE CORNWALL 2

ILLOGAN PARK 52 – 12 CAMELFORD

LANKELLY-FOWEY 14 – 15 ST. JUST

REDRUTH ALBANY HWO ST. DAY

Saturday 21st September 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CANTERBURY 33 – 25 CORNISH ALL BLACKS

REDRUTH 38 – 7 SOUTHEND

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 16 – 7 BIDEFORD

CLEVE 37 – 25 WADEBRIDGE CAMELS

ST. AUSTELL 29 – 10 CHARD

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

IVYBRIDGE 42 – 14 BUDE

OKEHAMPTON 39 – 3 TRURO

PENRYN 19 – 13 TEIGNMOUTH

ST. IVES 21 – 23 TAVISTOCK

LONDON 2 SW

LONDON CORNISH 47 – 22 TEDDINGTON

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

EXETER UNIVERSITY 103 – 3 SALTASH

FALMOUTH 20 – 22 WITHYCOMBE

HAYLE 11 – 20 CREDITON

NEWQUAY HORNETS 15 – 26 TIVERTON

PIRATES AMATEURS 10 – 23 HONITON

RFU JUNIOR VASE AREA FINAL

LISKEARD & LOOE 28 – 8 BODMIN

Friday 20th September 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 20 – 27 LEEDS CARNEGIE

Sunday 15th September 2013

GREENE KING IPA CHAMPIONSHIP

CORNISH PIRATES 23 – 21 BRISTOL

Saturday 14th September 2013

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

CORNISH ALL BLACKS 31 – 10 REDRUTH

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

BIDEFORD 12 – 38 ST. AUSTELL

BRIDGWATER & ALBION 14 – 0 CAMBORNE

WADEBRIDGE CAMELS 10 – 6 CULLOMPTON

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 5 – 10 DEVONPORT SERVICES

BURNHAM-ON-SEA 37 – 12 ST. IVES

TAVISTOCK 27 – 29 PENRYN

TRURO 16 – 15 WELLINGTON

LONDON 2 SW

GUILDFORD 22 – 10 LONDON CORNISH

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

CREDITON 8 – 12 FALMOUTH

EXETER SARACENS 15 – 18 NEWQUAY HORNETS

SALTASH 23 – 16 PIRATES AMATEURS

TIVERTON 73 – 0 VEOR

RFU JUNIOR VASE AREA SEMI-FINALS

BODMIN 47 – 14 HELSTON

LISKEARD & LOOE 28 – 5 STITHIANS

Saturday 7th September 2013

FRIENDLY

BATH UNIVERSITY 7 – 58 CORNISH PIRATES

NATIONAL LEAGUE 2 SOUTH

REDRUTH 27 – 35 CAMBRIDGE

SHELFORD 21 – 9 CORNISH ALL BLACKS

TRIBUTE SOUTH WEST 1 WEST

CAMBORNE 29 – 23 WADEBRIDGE CAMELS

NORTH PETHERTON 31 – 22 ST. AUSTELL

TRIBUTE WESTERN COUNTIES WEST

BUDE 12 – 50 BURNHAM-ON-SEA

IVYBRIDGE 28 – 12 TRURO

PENRYN 36 – 15 ST. IVES

TRIBUTE CORNWALL & DEVON LEAGUE

HAYLE 25 – 27 TIVERTON

NEWQUAY HORNETS 20 – 16 HONITON

OPM’S 15 – 42 SALTASH

PIRATES AMATEURS 15 – 38 EXETER UNIVERSITY

VEOR 22 – 17 EXETER SARACENS

RFU JUNIOR VASE AREA Q/FINALS

STITHIANS 12 – 6 PERRANPORTH

HELSTON 34 – 10 ST. JUST

ST. AGNES AWO BODMIN

LISKEARD & LOOE 29 – 0 ILLOGAN PARK

Saturday 31st August 2013

RFU JUNIOR VASE 1ST RD

St Day AWO Bodmin RFC

Roseland 5 – 44 Liskeard-Looe

Redruth Albany 6 – 15 St Just

Helston 43 – 3 Camelford

Lankelly-Fowey 14 – 48 Stithians

TRIBUTE CORNWALL CUP 1ST ROUND

BUDE 14 – 19 TRURO

HAYLE – ST. IVES HWO

SALTASH 79 – 14 VEOR

PENRYN 31 – 13 PIRATES AMATEURS

Friday 30th August 2013

REPRESENTATIVE MATCH

CORNISH PIRATES 69 – 0 CORNWALL CLUBS XV


One comment on “Full Cornish Results 2013-14
  1. gunwennap says:

    great website. only place i can find tribute 2 results! thanks.

Older posts

Twitter

Facebook